Algorytm Facebooka

Jak działa Algorytm Facebooka?

Poznaj działanie algorytmu Facebooka i zwiększaj zasięg organiczny Swoich treści!

W dzisiejszym artykule wskażę Ci kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci zwiększyć zasięg organiczny Twoich treści.

Po udostępnieniu posta, algorytm natychmiast zaczyna sprawdzać, czy treść, którą udostępniłeś, jest wartościowa i decyduje, kto z Twoich znajomych lub obserwujących profil może wejść w interakcję z postem.⁣

Pamiętaj, że Facebook to platforma społecznościowa! Twoi fani nie chcą oglądać pięknych zdjęć z internetu, skoro są Twoimi znajomymi i obserwują Twój profil, jak myślisz, kogo chcą widzieć?

Oczywiście, że Ciebie! Brzmi to banalnie i wszyscy o tym mówią, natomiast jest to bezwzględny klucz w marketingu internetowym!

Udostępniaj wartościowe treści, które rozwiązują problemy Twojej grupy docelowej. Ekonomia wdzięczności z czasem przyniesie Ci zyski z Twojej aktywności w social media.

Gwarantuje Ci to!

Publikuj treści regularnie, bardzo ważna jest regularność w publikacjach. Facebook dąży do tego, abyśmy spędzali jak najwięcej czasu na jego platformie, postaraj się jak najdłużej zatrzymać swojego odbiorcę na Twoim profilu.

Zaprojektuj tak swoją komunikację, aby Twój odbiorca mógł konsumować treść jedną po drugiej. Zacznij od totalnych podstaw i pamiętaj, że każdy z nas zaczyna od 0!

To, co jest oczywiste dla Ciebie, nie jest oczywiste dla Twojego odbiorcy! Wiele osób popełnia ten błąd, twierdząc — eeee, nie będę tego pisał, przecież to wszyscy wiedzą! Otóż nie, nie wszyscy!

Pamiętaj, aby Twoje treści wywoływały emocje. Znów banał wiem, jednak nie każdy o tym pamięta. Zachęcam Cię oczywiście do wywoływania pozytywnych emocji w Twoich treściach.

Natomiast nie zaszkodzi czasem wyjść poza schemat i podjąć jakiś kontrowersyjny temat.

Zachęcaj swoich odbiorców do aktywności pod Twoim postem. Zadawaj pytania, poproś o opinię, bardzo dobrze działają ankiety. Ludzie lubią czuć się potrzebni i chętnie wyrażają swoją opinię.

Udostępniaj treści, kiedy Twoi odbiorcy są najbardziej aktywni! Odpowiadaj na wszystkie komentarze + zostawiaj reakcje do wszystkich komentarzy (najlepiej serduszko lub emotkę WOW).

Pisz prostym językiem, aby każdy Cię zrozumiał. Nie posługuj się specjalistycznym językiem branżowym, który tylko Ty rozumiesz.

Gotowi, by przetestować Tipy na Waszych kontach?

Daj znać w komentarzu, czy znasz jakieś tajniki zwiększania zasięgu organicznego?

Pozdrawiam!
Adrian